Přednáškový den

Přednáškový den je akce pro studenty gymnázia, kdy studenti přednáší studentům. Svou přednášku mohou přednést studenti navštěvující tercie a vyšší ročníky, včetně profesorů. Koncepcí Přednáškový den vychází z přednášek TEDx a Týdnu vědy na jaderce, avšak témata nejsou omezena na pouze technická, můžete přihlásit jakékoliv téma. GOSA ze svých řad například zajistí přednášku na téma Fyzikální chyby ve filmech.

Tak by se dal jednoduše popsat Přednáškový den, který proběhl ve středu 20. prosince. Celá událost odstartovala krátkým představením GOSy, Přednáškového dne a CanSatu puštěním čerstvě natočeného videa. (můžete se na něj podívat zde) Po tomto úvodu mohly přednášky začít v plném proudu a to v pořadí:

RNDr. V. Patočka končí svou přednášku

Tato premiérová akce GOSy se určitě může zařadit mezi ty úspěšné. Všem přednášejícím děkujeme za jejich skvělé přednášky a posluchačům za účast.

Meteorologická stanice Gymnázia Opatov

Meteorologická stanice Gymnázia Opatov je projekt pro mladnší studenty gymnázia. Mají možnost setkat se s elektronikou, konstrukcí, plánováním, sbíráním a následným vyhodnocováním naměřených dat. Je pouze na nich co a jak budou měřit.